Музеї, виставки Хмельницький

Рейтинг кращих музеїв, виставок та галерей в Хмельницькому по відгукам хмельничан

Багато хто вважає, що музеї – це своєрідне сховище древніх і, як правило, непотрібних... Показати ще

Багато хто вважає, що музеї – це своєрідне сховище древніх і, як правило, непотрібних речей, чий час давно канув в Лету. Але не будемо забувати, що музеї покликані виконувати низку соціальних функцій, серед яких найбільш значущі – пізнавальна, освітня, світоглядна, комунікативна, виховна та естетична.

Музеї зберігають предмети, які дозволяють нам моделювати минулі події і пам'ять про них, тим самим ми можемо з більшою або меншою вірогідністю відтворювати минуле. Це дає нам нові знання про дійсність. Освітня функція музеїв реалізується на основі предметності і наочності культурних артефактів. Як відомо, в такій формі, знання краще засвоюються і запам'ятовуються. Вони довше залишаються в пам'яті. Музеї відповідають і за розвиток певної ментальності громадян, особливо молодого покоління, оскільки розглядаючи експонати, відвідувачі наочно бачать як загальні риси людських цивілізацій, так і їх відмінні риси, їх різноманітність. Все це є основою для формування узагальнених думок про культуру та події в історії людства.

Музеї реалізують комунікативну функцію, сприяють встановленню взаєморозуміння між поколіннями, між представниками різних культур і конфесій.

Батькам і педагогам не слід забувати про те, що музеї виконують і виховну функцію. У музейних залах ефективні виховні бесіди про шанобливе ставлення до минулого, по формуванню патріотичних почуттів і пам'яті про героїзм, страждання і досягнення нашого народу. І звичайно, музеї розвивають художній смак. Виставки, які організовують музеї, знайомлять відвідувачів з полотнами майстрів минулого і сьогодення, формують смаки в сфері краси.

Не менш важливу соціальну функцію виконують виставки, на яких представлені досягнення в області науки, народного господарства, культури. Як відомо, виставки позначають як самі заходи, так і місце їх проведення. Саме виставки знайомлять нас з сучасними досягненнями вчених, діячів культури і мистецтва, дають можливість заглянути в найближче і досить віддалене майбутнє.

Виставки виконують і цілком утилітарну функцію. Вони сприяють просуванню товарів і послуг на національному та світовому ринках. У наш час – час інформаційних технологій – головним фактором розвитку виробництва є інформація. Виставки – найважливіший комунікаційний канал, завдяки якому відвідувачі отримують необхідні знання про сучасний ринок.

Евріка, музей цікавої науки - фото 49
Музей пізнавальної науки демонструє явища навколишнього світу.
Дякуємо, ми перевіримо
Представлене місцеве зібрання творів мистецтва.
Дякуємо, ми перевіримо
Матеріали і предмети з історії та культури Подільського краю.
Дякуємо, ми перевіримо
Культурно-освітній та науково-дослідницький заклад міста.
Дякуємо, ми перевіримо
Музей Проскурівського підпілля - фото 1
Музей історії визволення Проскурова від німецько-фашистської окупації.
Дякуємо, ми перевіримо
Продаж сувенірів, вишиванок, керамічних та скляних виробів, ікон.
Дякуємо, ми перевіримо
Не знайшли потрібну компанію? Ви можете додати її
Хмельницький обласний літературний музей - фото 1
Культурно-просвітницький осередок міста та області.
Дякуємо, ми перевіримо
Живопис, цікавий антикваріат та інші предмети колекціонування.
Дякуємо, ми перевіримо
Все про концепцію культури, сформульовану М. К. Реріхом.
Дякуємо, ми перевіримо