Музеї, виставки Хмельницький

Рейтинг кращих музеїв, виставок та галерей в Хмельницькому по відгукам хмельничан

Багато хто вважає, що музеї – це своєрідне сховище древніх і, як правило, непотрібних... Показати ще

Багато хто вважає, що музеї – це своєрідне сховище древніх і, як правило, непотрібних речей, чий час давно канув в Лету. Але не будемо забувати, що музеї покликані виконувати низку соціальних функцій, серед яких найбільш значущі – пізнавальна, освітня, світоглядна, комунікативна, виховна та естетична.

Музеї зберігають предмети, які дозволяють нам моделювати минулі події і пам'ять про них, тим самим ми можемо з більшою або меншою вірогідністю відтворювати минуле. Це дає нам нові знання про дійсність. Освітня функція музеїв реалізується на основі предметності і наочності культурних артефактів. Як відомо, в такій формі, знання краще засвоюються і запам'ятовуються. Вони довше залишаються в пам'яті. Музеї відповідають і за розвиток певної ментальності громадян, особливо молодого покоління, оскільки розглядаючи експонати, відвідувачі наочно бачать як загальні риси людських цивілізацій, так і їх відмінні риси, їх різноманітність. Все це є основою для формування узагальнених думок про культуру та події в історії людства.

Музеї реалізують комунікативну функцію, сприяють встановленню взаєморозуміння між поколіннями, між представниками різних культур і конфесій.

Батькам і педагогам не слід забувати про те, що музеї виконують і виховну функцію. У музейних залах ефективні виховні бесіди про шанобливе ставлення до минулого, по формуванню патріотичних почуттів і пам'яті про героїзм, страждання і досягнення нашого народу. І звичайно, музеї розвивають художній смак. Виставки, які організовують музеї, знайомлять відвідувачів з полотнами майстрів минулого і сьогодення, формують смаки в сфері краси.

Не менш важливу соціальну функцію виконують виставки, на яких представлені досягнення в області науки, народного господарства, культури. Як відомо, виставки позначають як самі заходи, так і місце їх проведення. Саме виставки знайомлять нас з сучасними досягненнями вчених, діячів культури і мистецтва, дають можливість заглянути в найближче і досить віддалене майбутнє.

Виставки виконують і цілком утилітарну функцію. Вони сприяють просуванню товарів і послуг на національному та світовому ринках. У наш час – час інформаційних технологій – головним фактором розвитку виробництва є інформація. Виставки – найважливіший комунікаційний канал, завдяки якому відвідувачі отримують необхідні знання про сучасний ринок.

4.5
129 відгуків
Музей пізнавальної науки демонструє явища навколишнього світу.
4.5
52 відгука
Представлене місцеве зібрання творів мистецтва.
3.9
20 відгуків
Культурно-освітній та науково-дослідницький заклад міста.
4.0
9 відгуків
Матеріали і предмети з історії та культури Подільського краю.
4.0
3 відгука
Музей історії визволення Проскурова від німецько-фашистської окупації.
4.0
1 відгук
Культурно-просвітницький осередок міста та області.
Не знайшли потрібну компанію? Ви можете додати її
0.0
1 відгук
Все про концепцію культури, сформульовану М. К. Реріхом.
0.0
0 відгуків
Продаж сувенірів, вишиванок, керамічних та скляних виробів, ікон.
0.0
0 відгуків
Живопис, цікавий антикваріат та інші предмети колекціонування.