ЖЕКи у Тернополі
ТОП 20 за відгуками та оцінками тернополян

Часто можна почути, що ЖЕКи – це пережиток совкового минулого, що вони неефективні і від них необхідно... Показати ще

Часто можна почути, що ЖЕКи – це пережиток совкового минулого, що вони неефективні і від них необхідно позбавлятися. Сьогодні житлово-комунальне господарство активно реорганізовується і реформується, створюються ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), не рідкість і така установа, як приватний ЖЕК. Але, незважаючи на це, традиційні державні контори все ще функціонують. Житлово-експлуатаційна контора (або просто – ЖЕК) – установа, в обов'язки якої входить:

  • обслуговування та ремонт багатоквартирних будинків і прилежної до них території;
  • постійний контроль за станом інженерних систем (електрика, водопостачання, каналізація, постачання природного газу) і обладнання;
  • надання послуг ремонту власникам квартир;
  • надання консультативних послуг.

Часто в приміщенні, де розташовується житлово-експлуатаційна контора, розміщені і інші об'єкти: паспортний стіл, пункти соціального забезпечення громадян, прийомні відділення депутатів, пошта. ЖЕКи, відгуки про які дуже протилежні, є установами, що мають власний рахунок в державному банку і статутний фонд, можуть користуватися правами юридичної особи, а їх фінансування визначається виконавчим комітетом місцевої влади.

Як правило, територія міста поділена між різними ЖЕКами, які обслуговують кожен свою ділянку. Квартплата від домовласників цієї ділянки перераховується на рахунки даної контори і йде на фінансування працездатності установи. Дізнатися, до якого ЖЕКу відноситься будинок дуже просто: його вказують на рахунках до оплати, а також на під'їздах нерідко можна побачити номер контори, яка обслуговує будинок. Знайти потрібний ЖЕК, контакти його, графік роботи та номери телефонів допоможе сайт 20.ua.

У Тернополі діють більше двох десятків ЖЕКів, розташованих у всіх куточках міста. Також працює Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг, куди можна звернутися за консультацією та допомогою, поскаржитися на несумлінне виконання житлово-експлуатаційною конторою своїх обов'язків. Крім ЖЕКів, контакти котрих дивіться вище, в місті діють і інші господарства, які мають відношення до комфорту тернополян – водоканал, газова служба, РЕМ, Зелене господарство міста. Дані про них також є на сайті 20.ua.

Рейтинг Кількість відгуків А-Я
Логотип ЖЕК-10, ПП Сонячне м. Тернопіль
Логотип ЖЕК-8, ПП Благоустрій м. Тернопіль
Логотип "Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг" м. Тернопіль
Логотип ЖЕК-4, КП Новий світ м. Тернопіль
Не знайшли потрібну компанію? Ви можете додати її
Логотип ЖЕК-14, ПП Люкс м. Тернопіль
Логотип ЖЕК-1, Дружба-Сервіс-Житло-1 м. Тернопіль
Логотип ЖЕК-13, ЖБК м. Тернопіль
Логотип ЖЕК ВАТ "Тернопільбуд" м. Тернопіль
Логотип ЖЕК "Облагробуд" м. Тернопіль
Логотип ЖЕК-11, КП Житлово-експ. контора №7 м. Тернопіль
Логотип ПП Загребелля м. Тернопіль
Логотип благоустройство г. Тернополь
Логотип Залізничник, КЖЕП м. Тернопіль
Логотип Зеленое хозяйство, КП г. Тернополь
Логотип Комэнерго-Тернополь г. Тернополь
Логотип Мечта, ГТОВ г. Тернополь
Логотип Соврать, ПМЖ г. Тернополь
Логотип "Східний масив" м. Тернопіль
"Східний масив"
Послуги автовишки Послуги екскаватора Управління житловими будинками